Golden wood

Najnowsze informacje z sieci

Turystyka

Żeglowanie na większych akwenach wodnych

Na początku przygody z żeglowaniem, każde jezioro staje się placem ćwiczeń. Kiedy już nabierze się doświadczenia i umiejętności, jeziora stają się zbyt małe i człowieka ciągnie do bardziej wymagających przygód, czyli akwenów otwartych (albo przynajmniej zalewów). Jest to w pewien sposób przejście na wyższy poziom, a samo żeglowanie staje się znacznie bardziej atrakcyjne. Daje to niezwykłe poczucie wolności.

W ostatnim czasie niezwykle popularne stał się rejsy po Bałtyku. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że powstało sporo firm, które specjalizują się w wypożyczaniu sprzętu wodnego, takiego jak żaglówki czy łódki kabinowe. Można je wypożyczać solo lub z pilotem/sternikiem, co jest niezwykle istotne jeśli brakuje nam doświadczenia. Jeśli planujemy dłuższy i trudniejszy rejs, warto zabrać kogoś kto ma odpowiednie doświadczenie.

Powstały też firmy, które organizują rejsy po Bałtyku. Jest to na tyle dobre, jeśli nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia w żeglowaniu i chcemy sprawdzić czy jest to rozrywka, która nam się spodoba. Nie trzeba inwestować dużo pieniędzy, lecz jedynie trochę czasu. Także jeżeli przed sezonem przyjdzie do głowy pomysł wybrania się na ciekawy rejs i żeglowanie wraz z rodziną i przyjaciółmi warto sprawdzić oferty firm wynajmujących sprzęt lub organizujących tego typu wydarzenia.