Golden wood

Najnowsze informacje z sieci

Turystyka

Jak tanio latać po świecie?

Czy loty lotnicze są tanie? Owszem, ale jedynie w tanich liniach lotniczych i zazwyczaj po Europie. Za dalsze destynacje trzeba już jednak znacznie więcej zapłacić. Zdarzają się jednak sytuacje, w których za niewielką sumę możemy odwiedzić drugi koniec globu. Do tego jednak należy poświęcić sporo czasu na wyszukiwanie. Istnieją sposoby, które pomagają w znalezieniu tanich biletów lotniczych.

1. Warto latać w okresie, kiedy inni nie latają

Najdroższe bilety są w wakacje, święta i długie weekendy. Najlepiej jest więc wybrać zupełnie inny termin, kiedy ten ruch jest mniejszy, a bilety znacznie tańsze. Dobrym okresem jest jesień, jak również wczesna wiosna.

2. Korzystaj z europejskich hubów
Główne lotniska przesiadkowe z dużą ilością połączeń dają wiele możliwości. Należą do nich m.in. lotniska w Paryżu, Londynie, Rzymie, Berlinie, Brukseli, Madrycie, Frankfurcie, Amsterdamie. Tam destynacje są znacznie bardziej zróżnicowane i atrakcyjne niż z polskich lotnisk. Są także znacznie tańsze.

3. Mały bagaż
Jeśli wybieramy się w kilkudniową podróż, to warto zmieścić się jedynie w bagaż podręczny. Zabierzmy tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a nie będziemy musieli nadawać bagażu głównego, co pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilka stówek. 😉

4. Szybko podejmuj decyzje
Przy dobrych okazjach cenowych szybkość jest niezwykle ważna. Kiedy widzimy dobrą okazję, powinniśmy działać od razu – nie ma czasu na zastanawianie się.

6. Nie bój się przesiadek
Loty z przesiadką zazwyczaj są tańsze od tych bezpośrednich. Może to się wiązać z wielogodzinnym oczekiwaniem na lotnisku, lecz w niektórych przypadkach naprawdę warto.