Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

Medycyna Nowości

Roztocza a alergia

Choć roztoczy nie widać, otaczają one nas praktycznie wszędzie. Ich główne siedlisko to kurz, zasłony czy materace. Na pierwszy rzut oka nasz do może wydawać się niezwykle czysty, lecz reakcje alergiczne mogą stale się nasilać.

Roztocza to małe organizmy, które żywią się głównie złuszczonym naskórkiem. Czynnikiem uczulającym nie są same organizmy, lecz białko, które jest jednym ze składowych ich odchodów. Najszybciej rozwijają się w wilgotnych warunkach.

Na rynku istnieje duża ilość produktów antyalergicznych. Jak można się jednak spodziewać – nie wszystkie działają. Jeśli jesteś alergikiem warto np. korzystać ze specjalnego pokrowca na materac, który zabezpieczy go przed tymi mikroorganizmami. Istnieją również specjalne kołdry, poduszki, materace antyalergiczne. Warto jednak wcześniej udać się do alergologa, który zaproponuje właściwe rozwiązania. Są także specjalne preparaty o działaniu oczyszczającym ubrania. Warto wcześniej sprawdzić co o tym piszą profesjonaliści, np.  na https://alergoderm.pl