Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

Nowości

Czy telewizor psuje wzrok?

Ile osób w młodości słyszało od rodziców, żeby nie siedzieć zbyt blisko telewizora, bo zepsujemy sobie wzrok? Czy rzeczywiście ma to takie wielkie znaczenie? Okazuje się, że nie. Siedzenie blisko telewizora jest dokładnie tak samo szkodliwe jak siedzenie blisko innych rzeczy.

Reklama: Naprawa RTV Bydgoszcz Fordon

Telewizor nie wytwarza dodatkowego promieniowania, które mogłoby wpłynąć na wzrok osoby siedzącej blisko ekranu. Oczywiście może to doprowadzić do zmęczenia wzroku, ewentualnie łzawienia, lecz nie uszkodzenia. Siedzenie blisko ekranu nie jest zbyt komfortowe, a sam nadmiar telewizji szkodzi, to bez większych obaw można siedzieć blisko ekranu.

Mit dotyczący szkodliwości oglądania telewizji z bliska cały czas funkcjonuje. Wziął się jednak stąd, że w 1967 roku firma General Electric wypuściła na rynek serię telewizorów z wadą fabryczną. Były to jedne z pierwszych telewizorów kolorowych. Wada polegała na tym, że emitowały one znacznie silniejsze promieniowanie niż ówczesne normy. Oczywiście bardzo szybko wycofano telewizory z obiegu.