Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

Medycyna

Ukierunkowane leczenie osteoporozy

W przypadku tak zwanej „wtórnej osteoporozy”, która pojawia się z powodu innej choroby (np. nadczynności tarczycy), lekarz będzie leczył tę chorobę podstawową. W niektórych przypadkach pewne formy leków doprowadziły do wtórnej osteoporozy.

Co każdy pacjent cierpiący na osteoporozę może zrobić dla siebie i swojego organizmu? Wystarczająca ilość ruchu i odpowiednia dieta. Co więcej, istnieje wiele możliwości zapobiegania upadkom. Terapia zimnem lub termoterapia, masaże i akupunktura mogą pomóc i istotnie załagodzić ból.

Sprawdź: Przychodnie Bydgoszcz Fordon

Substancje czynne zwalczające osteoporozę zwykle służą do odbudowy kości lub zatrzymania utraty masy kostnej. Z reguły zapobiega to odkształceniom i pęknięciom w dłuższej perspektywie. Lek należy zwykle przyjmować przez trzy do pięciu lat. Do najczęściej stosowanych substancji czynnych lub grup substancji czynnych należą:

Bisfosfoniany – mają na celu zapobieganie lub zatrzymywanie utraty masy kostnej i wzmacnianie pozostałej. Pacjent otrzymuje ten lek w postaci tabletek, zastrzyku lub w postaci wlewów.

Aktywator receptora inhibitora liganda czynnika jądrowego Kappa B – hamuje utratę masy kostnej. Wstrzykuje się podskórnie dwa razy w roku.

Parathormon – jest identyczny z parathormonem, hormonem wytwarzanym przez organizm. Jest to najbardziej zaawansowana metoda leczenia, ponieważ nie tylko spowalnia proces utraty masy kostnej, ale także sprzyja tworzeniu się kości i umożliwia rozwój nowych struktur kostnych. Sposób aplikacji: raz dziennie w postaci zastrzyku.