Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej
Medycyna

Radiofrekwencja mikroigłowa – lifting bez skalpela

Radiofrekwencja mikroigłowa jest jednym z najlepszych zabiegów estetycznych na świecie. Z racji swojej nieinwazyjności określana jest jako nieoperacyjny lifting, ponieważ oddziałuje jednocześnie na głębokie warstwy skóry i naskórek, co poprawia jędrność i napięcie skóry w dowolnym obszarze ciała. Zabieg ten stosowany jest w celu likwidacji zmarszczek, korekty owalu twarzy, a nawet w leczeniu blizn i rozstępów.

 

Szukając informacji na temat radiofrekwencji mikroigłowej z pewnością wpisywać w wyszukiwarkę frazę: “radiofrekwencja mikroigłowa sosnowiec”, co prawdopodobnie nie sprostało Twoim oczekiwaniem. W tym artykule zamieściliśmy informacje, które powinny być dla Ciebie wystarczające. Jeśli interesuje Cię ogólna wiedza na temat zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, to zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

 

Efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Bezpośrednio po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej włókna kolagenowe kurczą się, co powoduje bardziej napiętą skórę. Jednak to, co najważniejsze, będzie dziać się dopiero przez kilka kolejnych tygodni po zabiegu. Właśnie w tym czasie następuje stymulacja powstawania większej niż zwykle ilości kolagenu oraz zagęszczanie się jego włókien i budowania między nimi nawiązań. To jest powodem, dla którego skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta efekt odmłodzenia.

 

Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Oprócz tak oczywistych przeciwwskazań jak ciąża, warto wymienić również choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy oraz choroby nowotworowe. Dodatkowymi przeciwwskazaniami będą choroby układu krążenia i choroby krwi.

 

Sprawdź: Gabinet kosmetyczny Dąbrowa Górnicza

 

Radiofrekwencja mikroigłowa a częstotliwość zabiegów

Ilość zalecanych zabiegów będzie zależała od indywidualnej diagnozy pacjenta, jego wieku, kondycji jego skóry, oraz od rodzaju problemu jaki ma zostać rozwiązany. Z reguły zalecana jest seria czterech zabiegów wykonywanych w odstępach około jednego miesiąca. Po tej serii można robić zabiegi odświeżające co kwartał lub co pół roku.