Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

Aktualności

Pielęgnacja ras nagich

Psy nagie to nadal dość kontrowersyjne rasy, obok których wielu z nas nie potrafi przejść obojętnie.

Mimo tego, że na pierwszy rzut oka nie posiadają jakiejkolwiek sierści, wymagają systematycznej pielęgnacji. Dbanie o „nagusy” wydaje się być prostszym zajęciem niż pielęgnacja włochatych przedstawicieli psów, jednak okazuje się, że wcale tak nie jest. Rasy nagie potrzebują częstych kąpieli oraz regularnego golenia miejsc obrośniętych w sierść w salonach groomerskich, na przykład u psiego fryzjera.

Jak pielęgnować rasy nagie?

W pielęgnacji ras nagich bardzo ważne są regularne kąpiele, najlepiej raz na 2 tygodnie. Delikatna skóra, która jest narażona na wszelkie infekcje i kontakt z pasożytami musi być systematycznie czyszczona. Do kąpieli powinny być używane specjalne szampony o najdelikatniejszej formule, przeznaczone dla psów długowłosych. Mycie pupila powinno powtórzyć się 2 razy. Po kąpieli ważne jest, aby wysuszyć psa suszarką z letnim nawiewem. Gdy piesek będzie suchy, warto intensywnie nawilżyć jego skórę olejkiem. Wybierając kosmetyki, właściciel psa powinien zwrócić uwagę na ich składy. Nie mogą zawierać silikonów, ani substancji chemicznych, które mogłyby podrażnić i wysuszyć wrażliwą skórę zwierzęcia. Polecane są oliwki do ciała, przeznaczone na niemowląt.

Skóra psów nagich jest wrażliwa na promieniowanie, dlatego w słoneczne dni trzeba ją obowiązkowo zabezpieczyć kremem z wysokim filtrem UV. „Nagusy” bardzo łatwo ulegają poparzeniom, dlatego bardzo ważne jest to, aby zawsze o tym pamiętać. Zimą również trzeba zapewnić pupilowi odpowiednią opiekę. Specjalne ciuszki dla psów ochronią go przed niskimi temperaturami.

Rasy nagie ku zdziwieniu wielu osób wymagają zaawansowanej i systematycznej pielęgnacji. Aby pies był zdrowy i szczęśliwy właściciel musi przestrzegać wszystkich zaleceń.