Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

Medycyna

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Łysienie plackowate

Nagła, nieregularna utrata włosów, pozostawiająca obszary całkowitego łysienia, może być spowodowana łysieniem plackowatym, stanem, który dotyka mniej więcej 1 na 50 osób, w którym układ odpornościowy atakuje miejscowe mieszki włosowe. Wzrost włosów u wielu osób wróci do normy, ale można temu sprzyjać poprzez wstrzyknięcie steroidu w obszar skóry zawierający mieszki włosowe co 6 tygodni lub zastosowanie innych leków. Około 1 na 5 osób nie wyzdrowieje i jest to bardziej prawdopodobne, że wypadanie włosów będzie całkowite lub prawie całkowite lub jeśli dotyczy to linii włosów z przodu, po bokach lub z tyłu.

Sprawdź: Dermatolog Świecie

Odśrodkowe łysienie bliznowaciejące

Osoby, które stosują czesanie na gorąco, oplatanie, chemiczne środki zwiotczające lub ciasne przedłużenia, mogą zauważyć wypadanie włosów na czubku głowy, stan dermatolodzy nazywany odśrodkowym łysieniem bliznowaciejącym – stan, który należy wcześnie rozpoznać, ponieważ może stać się trwały i ciężki, jeśli nie jest leczony. Ciasne wiązanie włosów lub warkocze może powodować łysienie trakcyjne, stan, który jest odwracalny, ale może stać się trwały, jeśli mieszki włosowe są poważnie uszkodzone.

Łysienie zwłóknieniowe czołowe

U kobiet, które przeszły menopauzę, może rozwinąć się cofająca się przednia linia włosów, inna niż wypadanie włosów typu żeńskiego z trwałym bliznowaceniem mieszków włosowych. Ten niedawno rozpoznany stan nazywa się łysieniem zwłóknieniowym czołowym i można go leczyć za pomocą miejscowych balsamów steroidowych i tabletek, które wyłączają stan zapalny skóry, który powoduje problem. Kluczowa jest wczesna diagnoza.