Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

kobieta w makijażu permanentnym
Medycyna

Makijaż permanentny – jak wykonuje się mikropigmentację?

Zapewne wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: “makijaż permanentny sosnowiec” zanim trafiłaś do nas. Zapewniamy Cię, że, jeśli poszukujesz wartościowych informacji na temat makijażu permanentnego, lepiej trafić nie mogłaś. Zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

 

Makijaż permanentny – jak przebiega zabieg?

 

Większość zabiegów wymaga jedynie znieczulenia miejscowego, aby znieczulić skórę i zapewnić komfort podczas zabiegu.

 

Zazwyczaj mikropigmentacja może być wykonywana w warunkach gabinetowych. Procedura jest wykonywana przy użyciu instrumentu przypominającego długopis lub standardowego pistoletu do tatuażu. Igła wnika na kilka milimetrów w środkową warstwę skóry (skórę właściwą), gdzie wstrzykiwany jest pigment z tlenku żelaza. Podczas wykonywania zabiegu specjalista kosmetyczny lub chirurg plastyczny będzie miał na sobie rękawiczki medyczne.

 

Ile średnio trwa procedura wykonywania makijażu permanentnego?

Większość procedur trwa od 30 minut do kilku godzin (od przygotowania do zakończenia procedury; czas zależy od złożoności procedury). Po zabiegu specjalista poda Ci środek antyseptyczny, aby utrzymać leczony obszar w czystości. Ponadto, możesz otrzymać maść, aby utrzymać obszar miękki i promować gojenie. Czasami może być zastosowany bandaż, aby chronić obszar przez kilka godzin po zabiegu.

 

Reklama: Botoks sosnowiec

 

Makijaż permanentny – jaka jest dalsza opieka po zabiegu mikropigmentacji?

Niektórzy pacjenci mogą wymagać więcej niż jednego zabiegu, aby osiągnąć pożądany rezultat. Upewnij się, że wiesz dokładnie, ile zabiegów będzie potrzebnych dla pożądanej procedury. Ponieważ pigment zanika z upływem lat, może być konieczne poddanie się dodatkowym zabiegom w celu utrzymania wyglądu.