Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

Lekarz dermatolog ze Świecia trzymający w ręku stetoskop - symbol lekarski
Medycyna

Jak pozbyć się pryszcza (w 24 godziny)

Czasami pryszcz pojawia się nagle i nie wiemy jak się go pozbyć – wyciskanie to dobry pomysł? Może polanie go pastą do zębów będzie idealnym rozwiązaniem? Żaden z tych pomysłów nie poparłby dermatolog – lekarz od chorób skóry. 

Jeżeli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: “lekarz dermatolog Świecie”. Jeżeli to prawda, to bardzo dobry wybór – Świecie słyną z dobrych specjalistów… jednak nie musisz szukać porad specjalisty, ponieważ poniższa wypowiedź została zatwierdzona przez certyfikowanego dermatologa.

Jeżeli szukasz sposobu na natychmiastowe pozbycie się pryszcza, to już go znalazłaś – oto wszystkie informacje na temat stosowania zastrzyków z kortyzonu do szybkiego pozbycia sie pryszczy.

 

Czym są zastrzyki z kortyzonu?

Lekarz dermatolog mówi, że “Jest rodzajem leku, a konkretnie kortykosteroidu glukokortykoidowego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego poprzez tłumienie odpowiedzi immunologicznej na niego.” W podstawowych kategoriach, jest to strzał, który jest wstrzykiwany do pryszcza, cysty lub guzka przez profesjonalistę. Chociaż nie jest to długoterminowe rozwiązanie na trądzik, to jest to dobra opcja, jeśli trzeba pozbyć się pryszcza w mniej niż 24 godzin.

 

Jak zastrzyki kortyzonu mogą pomóc w leczeniu trądziku?

Lekarz od chorób skóry powiedział nam: „Używam zastrzyków z kortyzonu w różnych stężeniach z różnych powodów. W przypadku trądziku, używam bardzo niskiego stężenia, aby pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk pryszczy i pomóc im szybciej się oczyścić. Jeśli pryszcz jest wstrzykiwany wcześnie, może się oczyścić, nie rosnąc i nie dochodząc do głowy, a torbiel również szybciej ustąpi.”

Reklama: lekarz dermatolog Świecie

 

Czy istnieją jakieś skutki uboczne?

„Jeśli stosuje się zbyt dużo lub zbyt silne stężenie, może to spowodować depresję (medyczny termin na to to atrofia). Jest to zazwyczaj tymczasowe, ale może być trwałe w zależności od stężenia używanego. Dlatego właśnie musisz mieć pod opieką lekarza, najlepiej dermatologa, przeszkolonego w zakresie iniekcji” – wyjaśnia nasz dermatolog.