Golden wood – najnowsze informacje

Najnowsze informacje z sieci

Medycyna

Chroń swoje dzieci – zaszczep je

Jako zdrowy dorosły, zaszczepiony przeciwko grypie, chronisz więcej niż siebie samego. Pomagasz ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób na najbardziej wrażliwych członków naszych społeczności. Niemowlęta i małe dzieci są szczególnie podatne na powikłania, a nawet śmierć z powodu wirusa grypy. Dzieci są dwa do trzech razy bardziej podatne na grypę.

Szczepionki przeciw grypie są wytwarzane z martwego wirusa grypy i są bezpiecznym sposobem na zachowanie zdrowia dzieci. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecaja coroczne szczepienie przeciw grypie każdemu powyżej 6. miesiąca życia. Chroń swoje dzieci każdego roku, szczepiąc je. I chroń dzieci w społeczności, które są zbyt młode na szczepionki, szczepiąc się samemu. Możesz po prostu uratować niewinne życie. Sprawdź: Darmowe szczepienia Covid

Dzieci są dwa do trzech razy bardziej narażone na zachorowanie na grypę niż dorośli.

Szczepionki przeciw grypie są wytwarzane z martwego wirusa grypy i są bezpiecznym sposobem na zachowanie zdrowia dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 8 lat mogą potrzebować dwóch dawek szczepionki przeciw grypie, aby uzyskać pełną ochronę przed grypą. Dwie dawki należy podawać w odstępie co najmniej 4 tygodni. W razie pytań, najlepiej skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym.