Ciekawostki

Technika i szkoły policealne ciekawą opcją dla młodych ludzi

Dużo młodych osób obserwuje sytuację na rynku swoich starszych kolegów i postanawia nie iść ich drogą. Zamiast iść na studia, które nie gwarantują pracy, częściej wybierają technika i szkoły policealne, aby mieć większe szanse na znalezienie opłacalnego zatrudnienia.

Dla osób, którym niekorzystnie wypadły egzaminy gimnazjalne i maturalne, są to jedyne sensowne opcje, lecz coraz częściej jest to świadomy i przemyślany wybór. Zdarza się, że osoby, które bardzo dobrze się uczą, wybierają naukę konkretnego zawodu, niż studiowanie przez wiele lat czegoś, co nie da im pewnej pracy. Należy więc obalić ten mit, że są to szkoły wyłącznie dla osób bez matury. Warto sprawdzić ofertę edukacyjną Szkoła policealna Bydgoszcz

Technika dają szansę na zdobycie jednocześnie wykształcenia ogólnego i podwójnego. Po 4 latach nauki można zdać maturę oraz otrzymać certyfikat zawodowy. W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszą się technika hotelarskie oraz informatyczne. Kiedy studenci kończą uczelnie, dopiero zaczynają zdobywać doświadczenie i ciężko jest im odnaleźć się na rynku pracy. Oferta edukacyjna w Polsce jest na tyle szeroka, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Trzeba obalić kolejny mit, który mówi o tym, że do techników chodzą osoby, które się gorzej uczą. Są to świadome decyzje osób chcących stać się konkurencyjnymi na rynku pracy.

Osoby kończące technika mają już konkretny fach w ręku. Co jednak z osobami, które zdecydowały się iść do liceum ogólnokształcącego, a egzamin dojrzałości nie poszedł zbyt dobrze? Nic straconego! Cały czas jest szansa na zdobycie dobrego wykształcenia zawodowego. Szkoły policealne umożliwiają właściwie spożytkować czas oczekiwania na poprawę matury. Zamiast przerywać edukację, można w tym czasie zdobyć przydatną profesję. Popularne ostatnio stało się zapisywanie absolwentów uczelni do szkół policealnych w celu uzupełnienia kwalifikacji zawodowych. Dane statystyczne mówią, że w Polsce przy pomocy szkół policealnych można nauczyć się ponad 200 zawodów. Jest to stosunkowo bogata oferta edukacyjna.