Lekarz dermatolog ze Świecia trzymający w ręku stetoskop - symbol lekarski
Medycyna

Szybki sposób na pryszcze – wywiad z lekarzem dermatologiem

Posiadanie na twarzy górki, która wywołuje ból i dyskomfort może być, delikatnie rzecz ujmując, nieprzyjemne. Wszystko to jest spowodowane brakiem szybkiego i skutecznego sposobu… aż do dziś.

Szukając pomocy w sprawie trądziku prawdopodobnie wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: “lekarz dermatolog Świecie”, ale nie zawsze można znaleźć tam tego, czego się szuka. Z tego powodu napisałem dla Ciebie ten tekst – jest to częściowy transkrypt z wywiadu z dermatologiem – lekarzem zajmującym się chorobami skóry.

Rozmowa toczy się na temat zastrzyków z kortyzonu. Są to strzały chemiczne, które pozwalają na szybkie pozbycie się trądziku w danym miejscu. Zapraszam do lektury.

Czy jest coś, co powinnaś zrobić przed lub po zabiegu?

„Lekarz oczyści skórę przed zastrzykami. Nie musisz odstawiać żadnych leków ani zmieniać swojej rutyny pielęgnacyjnej. Po wstrzyknięciu kortyzonu można kontynuować zwykłą pielęgnację skóry” – powiedział nasz dermatolog.

Jak często można robić zastrzyki z kortyzonu?

„Nowe obszary mogą być wstrzykiwane w każdej chwili, ale to samo miejsce lub pryszcz nie powinien być wstrzykiwany częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu, aby uniknąć atrofii. O wiele lepiej jest udać się do dermatologa na zastrzyk kortyzonu, niż dłubać w pryszczu” – mówi lekarz dermatolog. Najważniejsze, aby pamiętać, że zastrzyki kortyzonu nie są długoterminowym rozwiązaniem w leczeniu lub zapobieganiu trądziku, ale są one dobrym rozwiązaniem w sytuacjach awaryjnych lub cyst, które po prostu nie chce się wycofać.

Sprawdź: lekarz dermatolog Świecie

Jak dużo kosztują zastrzyki kortyzonu?

“Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest koszt! Wacha się on pomiędzy 25 zł i 100 zł, w zależności od tego, którą klinikę odwiedzasz. Strzał kortyzonu nie jest zdecydowanie najtańszą metodą leczenia trądziku, ale jest bardzo skuteczny.” – mówi nasz lekarz.