Biznes Ciekawostki Finanse Technologie

Optimes – rewolucyjny system zarządzania produkcją?

Od wielu lat jednym z najważniejszych narzędzi dla przemysłu, porównywalnym z konwencjonalnymi maszynami, stają się aplikacje wspomagające procesy produkcyjne. Prócz zwiększania wydajności i ułatwiania procesów wytwórczych umożliwiają również zbieranie danych oraz ich analizowanie, ograniczając przy tym ryzyka wynikające z tzw. czynnika ludzkiego. Jednym z programów tego typu szczególnie godnym uwagi jest stworzony przez bydgoski zespół Syneo system Optimes, wyróżniający się na tle konkurencji bardzo dużymi możliwościami jakie oferuje.

Przywołany system to program do zarządzania produkcją. Pozwala na zauważalną redukcję kosztów produkcji, dając możliwość zachowania pełnej kontroli nad wydatkami, jak również wdrożenie efektywnych procesów planistycznych. Powyższe czyni go jednym z najbardziej rozbudowanych systemów dostępnych na rynku, jednak nie tylko to sprawia, że jest unikalny

Optimes to system zarządzania produkcją, pozwalający swoim użytkownikom przede wszystkim na zmniejszenie kosztów produkcji, kontrolę wydatków oraz wdrożenie skutecznych procesów planistycznych. Jest jednym z najbardziej rozbudowanych systemów tego typu. Jednak prócz rozbudowanych możliwości jest jeszcze jedna rzecz, która czyni go unikalnym – został stworzony przez praktyków zajmujących się produkcją na co dzień, a nie zamkniętych w biurach programistów, nie znających realiów działania firm produkcyjnych. Oprogramowanie jest rezultatem kilkunastoletniej pracy członków zespołu pracującego nad jego rozwojem, który przez ten czas napotykał na rozmaite – często bardzo nietypowe – problemy, odnosząc w czasie sukcesy, ale także porażki. Pozwoliło mu to na zebranie bezcennych doświadczeń, dzięki którym powstające narzędzie z każdym kolejnym rokiem mogło się stawać coraz efektywniejsze, pozwalające na zwiększenie produktywności firm decydujących się na jego implementację. Oferuje swoim użytkownikom pracę w trybie automatycznym, półautomatycznym lub manualnym, pozwalając swoim użytkownikom na zachowanie pełnej kontroli nad planem.

Wszechstronność i niezawodność tego rozwiązania została doceniona przez klientów z wielu branż, m.in. kolejowej, poligraficznej, spożywczej i produkcji medycznej. Dzięki temu Optimes zaczyna powoli wysuwać się na pozycję lidera na rynku rozwiązań z zakresu zarządzania produkcją, a dotychczasowe doświadczenia wskazują na to, że jego – pod wieloma względami rewolucyjne – rozwiązania trafiły idealnie w potrzeby rynku.