kobieta w makijażu permanentnym
Medycyna Uroda

Makijaż permanentny – co po zabiegu, kiedy dzwonić do lekarza i dodatkowe szczegóły

Makijaż permanentny jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla każdej z nas – jeśli jeszcze tego nie spróbowałaś, to serdecznie Ci to polecam. To również oznacza, że prawdopodobnie szukałaś już informacji na ten temat pod frazą: “makijaż permanentny sosnowiec” i nie znalazłaś zadowalających Cię informacji. Jeśli tak było, to musisz wiedzieć, że poniższy tekst odpowie na twoje pytania dotyczące makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny – co powinnam robić w domu po zabiegu?

Wrócisz do domu jeszcze tego samego dnia. Zazwyczaj można wrócić do pracy lub innych zajęć bezpośrednio po zabiegu.

Należy spodziewać się obrzęku i zaczerwienienia w obszarze poddanym zabiegowi. Twój specjalista kosmetyczny lub chirurg plastyczny poinstruuje Cię, jak często należy obkładać to miejsce lodem i jakiego rodzaju maści można na nie nakładać.

Otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące zabiegu, który został wykonany. Należy stosować się do wszystkich podanych instrukcji. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nigdy nie wahaj się zadzwonić do swojego specjalisty kosmetologa.

Kiedy dzwonić do lekarza po zabiegu makijażu permanentnego?

Natychmiast skontaktuj się ze swoim specjalistą kosmetologiem lub chirurgiem plastycznym, jeśli:

  • Odczuwasz nadmierny obrzęk, ból lub zaczerwienienie.
  • Pojawia się gorączka lub wysypka.
  • Miejsce jest nadmiernie gorące lub piecze.

Reklama: Botoks Bydgoszcz

Makijaż permanentny – dodatkowe szczegóły

Czy makijaż permanentny jest naprawdę trwały?

Tak, ale. . . Chociaż tusz nigdy się nie zmywa, z czasem blaknie, ponieważ komórki skóry są stale wymieniane. Jednakże, należy myśleć o mikropigmentacji jako trwałej, ponieważ może być bardzo trudna do usunięcia. Może to być długi, bolesny, kosztowny, wieloetapowy proces i może się zdarzyć, że nie będzie można usunąć całego łącza.

Jakie badania powinienem wykonać przed poddaniem się mikropigmentacji?

Upewnij się, że znalazłeś specjalistę kosmetycznego lub chirurga plastycznego, który ma doświadczenie w pożądanej przez Ciebie procedurze. Umów się na wstępną konsultację. Podczas tego spotkania omówisz swoje oczekiwania. Pamiętaj, aby szczerze opowiedzieć o tym, dlaczego chcesz poddać się mikropigmentacji, aby specjalista zrozumiał wszystkie Twoje obawy.