Ciekawostki Technologie

LG na targach IFA 2017 w Berlinie

Podczas targów IFA 2017 w Berlinie LG Electronics zaprezentowała najnowszy model telewizorów, które posiadają zaawansowane rozwiązanie Dolby oraz technologię Technicolor.

Tegoroczna oferta telewizorów OLED posiada funkcję Technicolor Expert Mode, który wpływa na wyświetlanie kolorów zoptymalizowanych przez specjalistów firmy Technicolor, którzy odpowiedzialni są za jasność kolorów największych hollywoodzkich produkcjach.

Na czym LG zamierza się skupić podczas targów w Berlinie? Przede wszystkim na prezentacji możliwości obrazu 4K HDR, telewizora OLED, który współpracuje z Xbox One S oraz gry Forza Horizon 3. Producenci twierdzą, że połączenie matrycy OLED z technologią HDR pozwala wiernie odwzorować odbicie słońca na samochodzie. Zadowoleni powinni być również gracze, którzy zapewne docenią małe opóźnienie sygnału wejściowego, które nie przekracza 21,3 milisekundy. Co to dla nich oznacza? Od teraz telewizor w trybie HDR Game Mode praktycznie natychmiastowo reaguje na obraz przesyłany z konsoli Xbox One S.

Producent zapowiada, że w przyszłości do tych modeli telewizorów wprowadzą format Advanced HDR. Obcnie posiadają one także funkcję HDR Effect, który zwiększa jasność i podwyższa kontrast dzięki skalowaniu zakresu tonalnego obrazu.

Podczas targów w Berlinie firma LG zaprezentowała materiały w formacie Dolby Vision dostarczane przez Netflix, HDR 10 przez Amazon oraz HLG przez BBC.

Czytaj więcej o RTV na: Serwis RTV Bydgoszcz