Ciekawostki Finanse

Korzyści z korzystania z usług agencji windykacyjnej

Kiedy Twoja firma ma do czynienia z zalegającymi z zapłatą klientami, zawsze ciężko określić, kiedy zwrócić się do agencji windykacyjnej lub wnieść sprawę sądową. Zanim przejdziesz dalej, rozważ kroki, które podjąłeś do tej pory. Oto kilka pytań, które możesz sobie zadać:

Czy fakturę wysłałeś na czas?
Czy faktura jest szczegółowa i wystawiona bezbłędnie?
Czy jest uzgodniony termin na piśmie?
Czy wysłałeś przypomnienia?
Czy używasz systemu do śledzenia płatności i raportu wiekowania sprzedaży?
Czy Twoja firma stosuje politykę windykacyjną?
Czy klientowi wyjaśniono wszystkie stosowne zasady i procedury?

Kiedy może pomóc ekspert windykacyjny?

Jeśli możesz odpowiedzieć twierdząco na większość powyższych pytań, Twoja firma przeprowadziła należytą staranność. Skonsultuj się z profesjonalną firmą windykacyjną, jeśli jeden lub więcej klientów nie unika zapłaty lub jeśli potrzebujesz porady prawnej.

Agencja Interaktywna Bydgoszcz ma czas na realizację rzetelnych, asertywnych i żmudnych strategii windykacyjnych, badanie sytuacji biznesowej i finansowej klienta oraz znajdowanie dłużników, których trudno jest znaleźć. Firma ma również doświadczenie w negocjacjach i jest w stanie zaoferować kreatywne podejście do wyjątkowych okoliczności Twojej firmy. Jeśli chodzi o odzyskanie należności, im dłużej długo pozostaje niespłacony, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że pieniądze zostaną odzyskane. Faktury opóźnione o siedem miesięcy są w pełni opłacane w mniej niż 50% przypadków. Zanim będzie za późno, musisz wdrożyć skuteczne i wydajne rozwiązania.