Biznes Ciekawostki

Jak uzyskać zwrot podatku w Holandii

Wprowadzenie: Co to jest zwrot podatku i jak działa?

Zwrot podatku ma miejsce, gdy osoba fizyczna lub korporacja płaci mniej podatków niż jest winna rządowi.

Zwrot podatku to zwrot kwoty podatków zapłaconych przez osobę fizyczną lub korporację w danym roku. Wysokość zwrotu podatku zależy od tego, ile zapłacili podatków i jakiego rodzaju mają dochody.

Podatek od ekspatów to specjalny rodzaj podatku, który dotyczy osób, które nie mieszkają w swoim kraju pochodzenia.

Kompletny przewodnik po procedurach zwrotu podatku z Holandii

To jest przewodnik, jak uzyskać zwrot podatku z Holandii w Holandii. Zawiera informacje o procesie, terminach i wymaganiach. Ten przewodnik jest przeznaczony dla osób, które przeprowadzają się do Holandii i chcą uzyskać zwrot holenderskiego podatku od ich poprzednich dochodów. . Holenderski zwrot podatku to zwrot podatków zapłaconych od dochodów uzyskanych w poprzednim kraju. Osoby, które przeprowadzają się do Holandii i chcą otrzymać zwrot podatku z Holandii lub osoby, które mieszkają w Holandii od ponad 3 lat bez złożenia zeznania podatkowego, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy, które zapłaciły od dochodu w swoim starym kraju . Łączna kwota zwrotu podatku z Holandii może wynieść do 80% zapłaconych podatków, ale może być również niższa, jeśli nic nie jesteś winien. Jak tylko złożysz zeznanie podatkowe w Holandii.

Jak uzyskać zatwierdzenie holenderskich wydatków w zeznaniu podatkowym

 

Zobacz: Podatki Holandia

Aby ubiegać się o holenderski formularz zwrotu kosztów, musisz wypełnić holenderski formularz wniosku o zwrot kosztów i uzyskać podpis osoby, która pokryła Twoje wydatki.

Aby Twoje holenderskie wydatki zostały zatwierdzone na zeznaniu podatkowym, musisz wypełnić holenderski formularz zwrotu wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Przed złożeniem wniosku konieczne będzie również podpisanie go przez osobę, która pokryła Twoje wydatki.

W tej części dowiesz się, jak uzyskać zatwierdzenie holenderskich wydatków w zeznaniu podatkowym.

Jakie są minimalne wymagania dotyczące ubiegania się o holenderskie zeznanie podatkowe?

Jeśli jesteś podatnikiem niebędącym rezydentem i nie jesteś w związku małżeńskim ani nie mieszkasz razem ze swoim partnerem, musisz złożyć zeznanie podatkowe w Holandii. W tym celu należy spełnić następujące wymagania:

Musisz mieć ukończone 18 lat.

Musisz mieszkać w Holandii przez co najmniej 183 dni w ciągu roku podatkowego.

Musisz mieć wystarczające dochody ze źródeł podlegających holenderskiemu prawu podatkowemu (np. zatrudnienie, emerytury itp.).