Ciekawostki Technologie

Energia odnawialna coraz bardziej popularna

Rozwój technologii sprawia, że ludzie żyją coraz wygodniej. Poprzednia rewolucja przemysłowa doprowadziła do znacznego pogorszenia się stanu naszego środowiska – przede wszystkim w kwestii zanieczyszczeń i emisji CO2. Z drugiej jednak strony, rewolucja, której obecnie jesteśmy świadkami, może wpłynąć na środowisko w pozytywny sposób.

Coraz większą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii, a przede wszystkim energia słoneczna. Jest to zrozumiałe, bo staje się to coraz korzystniejsze ekonomicznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie sprawdź Audyt energetyczny Bydgoszcz. Z ostatniego raportu przeprowadzonego przez proekologiczne amerykańskie organizacje wynika, że od 2010 roku połowa nowych podłączeń energetycznych w USA, to właśnie energia odnawialna. Sama energia wykorzystująca do swojej produkcji wiatr, pozyskała ok. 10 gigawatów, co jest w stanie zasilić około 2,5 miliona domów.

Ważne jest, że obecna polityka wpływa pozytywnie na rozwój alternatywnego pozyskiwania energii elektrycznej. Warto przytoczyć tutaj ostatnie wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych, mianowicie administracja prezydencka zadeklarowała, że na budowę elektrowni słonecznych przeznaczy 1,85 mld dolarów. Dodatkowo wyrażono zgodę na budowę elektrowni wiatrowej położonej na oceanie.

Najnowsze badania wykazują, że zdecydowana większość społeczeństwa popiera rozwój odnawialnej energii elektrycznej oraz jest za ograniczeniem zużycia paliw kopalnych.

Nie jest to trend mający miejsce jedynie w Stanach Zjednoczonych. Licząc od 2010 roku, to ponad połowa nowych podłączeń elektrycznych opiera się właśnie na źródłach odnawialnych. Ogólne szacunki mówią, że już niemal 20% elektryczności na ziemi, to energia odnawialna.