apartamenty na wynajem
Budownictwo Ciekawostki Finanse

Czy wynajem apartamentów na doby jest opłacalny?

Apartamenty na wynajem od pewnego czasu są bardzo dochodowym biznesem. Posiadając kilka mieszkań, które są wynajmowane długoterminowo, posiadamy gwarancję comiesięcznych zysków, co daje nam pewien komfort życiowy. Ludzie wynajmują również mieszkania nie stricte w kwestii zarobkowej, lecz pozyskania nowej nieruchomości. Kredyt wzięty na mieszkanie jest spłacany praktycznie przez lokatora, więc spłacamy raty praktycznie bez naszego wkładu (prócz tego początkowego przy zaciąganiu kredytu).

Coraz częściej jednak spotykamy się z wynajmem mieszkań na doby, co ma stanowić atrakcyjną alternatywę dla hoteli. Jest to forma dochodowa, jednakże wymaga od nas znacznie większego zaangażowania. Kiedy podpisujemy umowę na długi okres najmu, nie musimy mieszkania tak regularnie doglądać jak w wypadku umowy krótkoterminowej. Wiąże się to również z szybszą eksploatacją lokalu, większą liczbą usterek oraz możliwym przestojem – trudno jest ustalić idealnie grafik na każdy dzień w miesiącu. Musimy więc nastawić się na nieregularne wpływy. Tak czy owak, coraz więcej osób chwali tę formę najmu. Dobrym przykładem takiego lokalu jest Wynajem krótkoterminowy Bydgoszcz.

Chcąc wynajmować apartament na doby, musimy skierować swoją ofertę przede wszystkim do turystów oraz pracowników często będących w delegacji. Należy sprawić, że nasz apartament stanie się konkurencją dla hoteli. Powinny one wyróżniać się wysokim standardem oraz swobodą i komfortem, których trudno doświadczyć w pokojach hotelowych.

Niezwykle istotną rzeczą jest również lokalizacja. Najbardziej dochodowe apartamenty na wynajem powinny znajdować się jak najbliżej centrum oraz być dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta.

Wynajem krótkoterminowy może być bardzo opłacalny, jednak wymaga od nas dużego zaangażowania, promocji oraz ciągłego działania. Warto więc zastanowić się, która forma nam najbardziej pasuje.