Budownictwo Ciekawostki Dom i ogród Finanse

Czy nadchodzi moda na duże mieszkania?

Mimo, że w dużych miastach najlepiej sprzedają się małe mieszkania, to deweloperzy zaczynają stawiać na duże lokale. Może się to wydawać ryzykowną decyzją, jednakże inwestorzy wierzą, że lokatorzy się rozwijają i z czasem będą chcieli zmienić mieszkania na większe. Sprawdź: Deweloper Bydgoszcz

Deweloperzy z takimi pomysłami wchodzą na rynek bardzo ostrożnie. Najczęściej zaczynają od niewielkich inwestycji. Są to kameralne osiedla, w skład którego wchodzi kilka budynków wielorodzinnych. Mieszkania często przekraczają 100 m kw. i są wyposażone w balkony oraz tarasy.

Cały czas jednak największym zainteresowaniem na rynku cieszą się kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Czy deweloperzy są w stanie przekonać Polaków do inwestowania w większe mieszkania? Mowa tu i apartamentach zajmujących całą kondygnację lub mieszkaniach dwupoziomowych. Duża powierzchnia mieszkań nie jest jedyną zaletą. Deweloperzy zapewniają, że lokatorzy mogą liczyć na otwartą loggię, dwie łazienki oraz dwa miejsca parkingowe. Mieszkania znajdujące się na parterze mogą liczyć również na całkiem spory ogród.

Deweloperzy jednak starają się odpowiadać na oczekiwania rynku i jednocześnie budują osiedla dla młodych, którzy chcą kupić swoje pierwsze małe mieszkanie. Apartamenty są jednak budowane z myślą o tych, którym dotychczasowe mieszkania już nie wystarczają.