Mieszkanie zakupione za gotówkę z gdańskiego skupu mieszkań. Na zdjęciu widać kanapę, szafę, obraz oraz roślinę w doniczce.
Dom i ogród Finanse

Co ma wspólnego skup mieszkań za gotówkę z wynajmem i koronawirusem

Wbrew pozorom całkiem sporo, chociaż nie każdy da się na to od razu przekonać. Oczywistym jest, że nie zawsze można skorzystać z usług danej firmy, a powodów może być nieskończoność. Niestety – czasy się zmieniły i nie jest to takie proste jak wpisanie w wyszukiwarkę hasła: “skup mieszkań za gotówkę Gdańsk”. 

Różnice w poziomach usług są wyższe niż kiedykolwiek – stara maksyma: “skup mieszkań za gotówkę skupowi mieszkań za gotówkę nie jest równy” sprawdza się coraz częściej – czy tego chcemy czy nie.

Skoro porozmawialiśmy o firmach, których specjalnością jest skup mieszkań za gotówkę, to teraz możemy bez skrupułów przejść do wynajmu.

Sytuacja z mieszkaniami

Poszukiwanie bardziej przestronnych mieszkań, z tarasami, światłem i powierzchniami wspólnymi, przyniosło ponowne odkrycie obrzeży dużych miast. Centra miast, z mieszkaniami, które są zazwyczaj mniejsze i mniej komfortowe, straciły na atrakcyjności, choćby nie wiadomo na jak długo.

Sprawdź: skup mieszkań za gotówkę Gdańsk

„Klauzula Covid” w umowach

Na koniec warto wspomnieć o jednej z najbardziej przykuwających uwagę zmian tego roku: klauzuli Covid. Jest to mechanizm prawny, który pozwala na rozwiązanie każdej umowy z powodów związanych z kryzysem zdrowotnym, w ogóle nie wpływając negatywnie na najemcę. Ze swojej strony, właściciel wraz z lokatorami ustala wszelkie niezbędne warunki, które mogą doprowadzić do rozwiązania umowy.

Podsumowując, Covid-19 wprowadził wiele zmian, o których jeszcze kilka lat temu nawet byśmy nie marzyli. Jednak możliwe jest, że wiele z tych zmian jest tutaj, aby pozostać i musimy wziąć je pod uwagę, jeśli chodzi o wynajem mieszkania czy skup mieszkań za gotówkę.