Medycyna

Choroby u dzieci

Boisz się, że nie zorientujesz się czy Twoje dziecko jest chore? Zawsze warto wcześniej dowiedzieć się więcej o możliwych typowych chorobach wieku dziecięcego, jak im zapobiegać i na jakie ewentualności powinieneś być przygotowany.

Sprawdź: Przychodnia Fordon Bydgoszcz

Jeśli Twoje dziecko kicha, kaszle lub ma gorączkę, rodzice są zwykle zaniepokojeni. Infekcja grypopodobna to prawdziwa choroba rodzinna. Dzieci i ich rodzice są szczególnie podatni na wirusy przeziębienia. W przedszkolu i szkole znajdują idealne warunki do „wędrowania” od jednego dziecka do drugiego – a potem oczywiście do rodziców. Dzieci chorują częściej, ponieważ ich ciała nie nauczyły się jeszcze bronić się przed infekcjamii. Podczas gdy maluchy borykają się z kaszlem, kichaniem i chrypką, ich układ odpornościowy wytwarza przeciwciała przeciwko najpowszechniejszym patogenom i pamięta, dzięki temu szybciej poradzi sobie z nimi następnym razem.

Celowe stosowanie leków dostosowanych do wieku może znacznie złagodzić objawy. Zapobieganie przeziębieniom u najmłodszych dzieci na ogół działa najlepiej przy zdrowej, zbilansowanej diecie, odpowiednim ubraniu podczas zabaw na świeżym powietrzu i przestrzeganiu środków higieny, takich jak regularne mycie rąk mydłem.