Dom i ogród Technologie

Bramy ogrodzeniowe przesuwne – kilka przydatnych faktów

Czy wybierzemy do naszego podjazdu typ konstrukcji samonośny czy szynowy ma spore znaczenie z punktu widzenia funkcjonalności. Konstrukcja samonośna wymaga większej przestrzeni przy ogrodzeniu z powodu zamontowanych w nich przeciwwag. Z kolei szyny mogą dać się mocno we znaki przy konserwacji, zwłaszcza zimą kiedy usunięcie zanieczyszczeń może graniczyć z niemożliwością. Kluczową jednak sprawą przy obsłudze każdego z tych typów ogrodzeń jest automatyka.

Napęd jaki wybierzemy zależy od dwóch czynników, mianowicie ciężaru oraz szerokości bramy. Przykładowo dla bram o szerokości czterech metrów napęd powinien nie przekraczać 350 kg. Napęd każdej takiej bramy jest zintegrowany z domową automatyką i jest sterowalny w sposób zdalny. Przyjmują z reguły kształt małych skrzyneczek zamontowanych z boku skrzydła choć już w coraz powszechniejszym zastosowaniu są napędy schowane w elementach bramy.

Bramy samonośne, a Bloczki do murowania Bydgoszcz, są droższe ze względu na łatwiejszą obsługę i stosunkową niepodatność na zmieniające się warunki atmosferyczne.