Biznes Ciekawostki Rozrywka

Awangardowy sposób integrowania pracowników – szkolenia kreatywne

Wyjazdy integracyjne już dawno przestały być czymś ekstrawaganckim, kojarzącym się raczej z zachodnimi filmami, niż prozą dnia codziennego. Sęk w tym, że stały się tak powszechne, że aż… nudne. O ile kilka lat temu wyjazd integracyjny był przez pracowników pożądany w nie mniejszym stopniu co ufundowane przez pracodawcę szkolenie biznesowe, czy kurs językowy, o tyle obecnie „integracje” mocno obrzydły.

Dlatego dzisiaj w cenie są usługi, pozwalające na urozmaicenie swoim podwładnym dotychczas monotonnych imprez. Pojawiają się oferty wzbogacania klasycznych wyjazdów o warsztaty, czy zajęcia rozwijające zdolności manualne i współpracę w grupie, takie jak chociażby paintball, decoupage, lub carving. Jednak szkoleń tego typu nawet w skali kraju jest niewiele. Dość powiedzieć, że w stosunkowo dużym mieście jakim jest Bydgoszcz szkolenia kreatywne organizuje zaledwie kilka firm. Biorąc pod uwagę jak bardzo deficytowym „towarem” są wspomniane powyżej usługi, firmy mające do zaproponowania swoim klientom oprócz klasycznych szkoleń biznesowych także ciekawe zajęcia kreatywne zwykle mają grafiki zapełnione po brzegi.

Dzięki temu zyskują wszyscy – firmy szkoleniowe, pracodawcy no i oczywiście sami pracownicy, dla których wyjazd integracyjny wiąże się teraz z czymś więcej, niż tylko spożywaniem alkoholu w nadmiernych ilościach.

Czytaj więcej na: Szkolenia dla Firm Bydgoszcz